Červen 2018

Nový Breyer Traditional

19. června 2018 v 20:21 | Nnia |  Co nového ve sbírce?
A je to tady! Můj třetí Breyer Traditional. (Představte si jak se zlověstně směju.) Ne. Něco tak malého a roztomilého ani zlověstné být nemůže. (Až na Jeden Prsten samozřejmě.) Ale už dost těch keců. :D
Koupila jsem si přes Bazoš nádherného poníka. Je to myslím LTD's Red Cloud, nebo jsem to tak aspoň našla. :D
A když jsem ho dneska vybalila z krabice, byla jsem příjemně překvapená. Ty její modrý očíčka jsou úplně úžasný! A ještě ke všemu je ve skvělým stavu! :)
No, posuďte ji sami. :)


Představa budoucnosti

13. června 2018 v 16:32 | Nnia
Představa budoucnosti? Při těhlech slovech se mi vybaví slova mistra Yody: ,,Jeho budoucnost nejasná jest." :D No jo, jsem blázen do Star Wars. Ale teď už vážně.

Představ o své budoucnosti mám několik a snažím se je zformulovat do jedné. Chtěla bych vystudovat střední školu s ekologickým zaměřením a to by byl jen začátek. Moc bych si totiž přála jezdit po světě a pomáhat lidem a zvířatům v nouzi. Už před pár měsíci jsem přestala jíst výrobky s palmovým olejem, fajn, někdy to bohužel poruším, ale nestává se to často. Nechci jíst sušenku s pocitem že kvůli ní zemřelo nějaké zvíře a byl zničen kus pralesa, i když jsem někde četla že do potravin přichází jen 8% palmového oleje a zbylých 92% je stejně v průmyslu. Ale snad je to dobrý začátek.
Dále nechci jíst maso. A vajíčka a mléko pouze z domácího chovu o kterém vím že se tam mají slepičky a kravičky dobře. Vlastě by nebylo od věci mít Farmu Naděje. Nenávidím velkochovy. Co si lidi vůbec myslí? Že vládnou tomuhle světu?
Co se týče ostatních koníčků, sběratelství se jen tak nevzdám. Také mám ráda historii, moc mě baví jezdit na středověké a keltské festivaly. Minulý rok jsem byla na Lughnasadu a moc jsem si to užila. A potom bych chtěla koně.
A tak doufám, že i po tomhle chaosu, mi zbyde trochu času a dopíšu své fantasy knížky.

Možná je toho trochu moc a na splnění všech svých snů budu potřebovat hodně času a trpělivosti, ale věřím že většinu toho zvládnu. Možná to působí dětinsky, ale když se chce, všechno jde.
Prozradím vám malé tajemství: Ve skutečnosti je tohle to co chci zvládnout v tomhle světě, ale já bych si moc přála se dostat třeba do Středozemě. :)